Een logo bestaat niet simpelweg uit een plaatje met wat tekst. Wanneer ik een logo ontwerp, bedenk ik eerst aan een aantal concepten. Voor ieder concept schets ik een aantal logo’s, en uit die schetsen maak ik weer een selectie van logo’s om uit te werken.
Sommige concepten horen heel letterlijk bij de naam van het bedrijf, of de werkzaamheden, en andere concepten zijn meer symbolisch en voegen lagen van betekenis toe aan een logo.
Het verhaal achter het logo is soms breder dan je in eerste instantie denkt. Neem het logo dat ik voor De nieuwe broodheer heb ontwikkeld:
Het bedrijf is een bakker aan huis, maar dan in een modern (nieuw) jasje (bestellen via de website is mogelijk). Het bedrijf is de ‘broodheer’ van Johan.
Het logo concept draait om het brood op de plank brengen: Figuurlijk voor Johan, en Johan brengt het brood letterlijk bij zijn klanten op de plank.
Daarom ligt de naam van bet bedrijf op de broodplank.

Om het concept breder door te trekken en de identiteit zo sterk mogelijk te maken hebben we een grote broodplank gebruikt in de productfotografie voor de webshop: Zo ontstaat er eenheid en herkenbaarheid in de beelden.


